Kush thotë se Kosova asht n’avantazh ndaj Kroacisë!

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi ka folë para ndeshjes me Kroacinë.

Ai ka theksue se Kosova ka nji avantazh, mbasi e njohin ma mirë Kombëtaren kroate, kurse kjo e fundit e njeh pak Kosovën.

“Kemi me dhanë maksimumin si individë dhe Kombëtare. Na e njohim Kroacinë, por ata na njohin shumë pak dhe ky asht nji avantazh për neve”, tha Muriqi.

Shperndaje në: