Ky asht ekipi ku shenojnë krejt lojtarët!

Cristiano Ronaldo, Danilo, Sergio Ramos, Pepe dhe Luka Modric lanë shejë në ndeshje kundër Osasunas tue shënue.

Kjo ishte ndeshja e parë e portugezit ku vetëm pas pesë minutash gjeti rrjetën, ndërsa muri i lojtarëve që shenojnë asht tue shkue në rritje.

Zinedine Zidane mundet me shijue këtë moment mbasi tri golla erdhën nga mbrojtësit.

Ramos kishte shenue edhe ma parë në Superkupën e Europës, ku emnin e kishin shenue edhe Dani Carvajal dhe Marco Asensio.

I riu Asensio shenoi edhe në Anoeta, ndërsa Gareth Bale e bani debutimin me dygollësh.

Kundër Celta Vigos, shenuen Alvaro Morata dhe Toni Kroos, tue shkue numri në 10 lojtarë që shenojnë.

Ende ka lojtarët të lenduem mbasi Karim Benzema dhe Lucas Vazquez nuk kanë pas minuta në kambë.

Edhe në sezonin 2015/16, mbas 17 ndeshjesh ishin 10 lojtarë që kishin shenue ma shumë se dy golla: Bale, Benzema, Cristiano, James Rodriguez, Jese, Marcelo, Danilo, Nacho, Ramos dhe Modric.

 

2-ekipi