Ky asht shorti i hedhun për Kosovën, luen me gjigantët!

Në Nyon të Zvicrës sapo asht hedh edhe shorti i kualifikimeve për Kampionatin Europian ku Kosova për herë të parë asht në mesin e shteteve europiane.

Kosova ka me u perballë me gjigantët e futsallit, Norvegjinë, Danimarkën dhe Qipron.

Ndeshjet kanë me u zhvillue në Qipro.

 

 

 

 

Shperndaje në: