Ky asht zavendësuesi i Ibra’s te PSG!

Mbas largimit të Ibrahimovic drejt Manchester United në Premier League, te PSG doket se ka boshllëk në sulm.

Ekipi francez, që këtë sezon ka me u drejtue nga trajneri Emery ka arritë me trasferue deri tash lojtarë mjaft cilësorë si Ben Arfa, Kychowiak dhe Meunier, por sërish drejtuesit e ekipit vazhdojnë me qenë aktivë në merkato.

Mësohet se kampionët e Francës kanë kontaktue me Robin Van Persie, i cili ka eksperiencën e duhun për me ndihmue ekipin dhe trajneri Emery ka dhanë pëlqimin e tij.

Shperndaje në: