Lajm i keq për Juventusin mbas fitores kundër Napolit

Juventus humb përsëri mbrojtësin kyç të ekipit, Giorgio Chiellini.

Reprezentuesi italian pësoi lëndim gjatë ndeshjes me Napolin dhe la fushën në pjesën e parë, për me u zavendësue nga Juan Cuadrado.

Simbas informacioneve të para të mediave italiane, Chiellinit iu janë rishfaqë problemet me kambën e djathtë, por detaje të hollësishme për shkallën e lëndimit kanë me kallxue vetëm testet mjekësore,