Lajm i madh. Kosova pranohet n’Europian

Edhe pse u ba shumë tollovi pranimi i Kosovës si shtet në Kampionatin Europian për Xhudo, ma në fund ka ndodh ajo që asht prit.

Ma në fund ka ardh edhe pranimi i plotë dhe Kosova do të marrë pjesë në kampionatin europian të xhudos si shtet i pamvarun.

Këtë gja e ka konfirmu trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Driton Kuka nepërmjet nji postimi në profilin e tij në Facebook.

“Në Evropian për Kosovën!. Ekipi ynë u lejua të prezantoj shtetin tonë në Evropian që filloi në Rusi”, shkroi Kuka.

 

1-kelmendi

Shperndaje në: