Lajm i madh për Kosovën

Kosova merr nji lajm të shkëlqyem për aktivizimin e dy lojtarëve të tjerë për ndeshjet eliminatore të Botnorit ‘Rusi 2018’.

Bahet fjalë për mesfushorin, Enis Alushi dhe sulmuesin Albert Bunjaku, të cilët ma parë kanë luejt, respektivisht për Gjermaninë dhe Zvicrën.

FIFA ka dhanë dritën jeshile për aktivizimin e Alushit dhe Bunjakut, të cilët i bashkohen ekipit përfaqësues të Kosovës për ndeshjen e parë eliminatore kundër Finlandës.

Shperndaje në: