Lajm i mirë për Kosovën para lojës me Finlandën

Kosova më 5 Shtator përballet me Finalndën në kuadër të kualifikueseve për Botnorin ‘Rusi 2018’.

Në këtë takim, trajneri i Finlandës, Hasse Backe ka me i pasë mungesat e lojtarëve kryesorë mbasi 4 prej tyne janë lëndue, ndërsa nji tjetër nuk ka pranue të grumbullohet mbasi nuk dëshiron me luejt ndaj Kosovës.

Finlanda ka me i vuejt këto mungesa: Kari Arkivuo, Joona Toivio, Tim Bunting, Roman Eremenko dhe Përparim Hetemaj.

Nuk jemi në situatë të mirë për ndeshjen ndaj Kosovës. Na duhet të bajmë zgjidhje. Fusha ka me kallxue ma së mirë se kush asht i gatshëm”, ka thanë Backe për gazetën ‘Olle’.

Shperndaje në: