Lajm shumë i keq për Cristiano Ronaldo (foto)

Vazhdojnë problemet për yllin e Real Madrid’it, Cristiano Ronaldo, të cilit i janë dhanë vetëm pesë ditë kohë me i tregue avokatët e tij.

Gjykatësja spanjolle, Monica Gomez-Ferrer, ka kërkue nga Cristiano Ronaldo që mbrenda pesë ditëve me tregue cilët kanë qenë avokatët e tij në vitet 2011, 2012, 2013 dhe 2014.

Portugezi akuzohet se mshefi mbi 14 milionë euro nga tatimi, por ai refuzon se ka ndodhë diçka e tillë, mbasi insiston se ka pague edhe ma shumë se sa ishte kërkue.

Në rast se Ronaldo shpallet fajtor, ai mundet me përfundue në burg.

Shperndaje në: