Lajme të mira nga gjendja e Michael Schumacher

Former Ferrari driver Michael Schumacher waves to fans at the Mugello racetrack during the Ferrari Day event, 28 October 2007. The Ferrari team celebrates the victory in both the Constructors' and Drivers' 2007 championships in the company of Ferrari F1 drivers Kimi Raikkonen and Felipe Massa. AFP PHOTO / ANDREAS SOLARO (Photo credit should read ANDREAS SOLARO/AFP/Getty Images)

Piloti legjendar i Formula 1 Michael Schumacher 47 vjeç, 2 vite e gjysë mbas aksidentit të randë, bani hapat e tij të parë me ndihmën e terapistit.

Ky informacion asht publikue nga media kineze “Yibada”, e cila ka zyra në 35 kryeqytete të botës, ndërsa konfirmime zyrtare rreth gjendjes së Schumacher’it ende mungojnë.

Informacionet e reja rreth pilotit të famshëm të F1 vijnë para nji “terri mediatik” gjithnji e ma të madh rreth gjendjes së tij shëndetësore dhe tana kjo me kërkesë të familjes së tij.

Ish piloti i Formula 1 Philippe Streiff tha se, Schumacher asht i vendosun në karrocë invalidi, sepse nuk asht në gjendje të lëvizë në mënyrë të pamvarun.