Leipzig në krye të Bundesliga’s, barazohet me Bayern Munchen

Leipzig ka mposhtë 3 me 1 Mainzin për me e barazue me pikë Bayernin në krye të tabelës në Bundesligë.

Werner dy herë dhe nji goll i Forbsergut mjaftuen për fitoren e shtatë të ekipit që sivjet asht inkuadrue në Bundesligë.

Tash Leipzig ka 24 pikë në tabelë dhe nxen pozitën e dytë me pikë të barabarta me liderin, Bayernin.

Shperndaje në: