Liga e Europës. Ky asht formacioni i javës

1-formacioni

Kanë përfundu katër ndeshjet e para çerekfinale në kuadër të Ligës së Europës.

Tri skuadra kanë shenue fitore me rezultat të njajtë 2-1, ndërsa ndeshja kryesore mes Dortmundit dhe Liverpoolit përfundoi pa fitues 1-1.

Kështu portali ‘goal.com’, ka publiku edhe formacionin ma të mirë të javës në Ligën e Europës.

Nga Dortmund kanë zanë vend portieri Roman Weindefeller që bani disa pritje të shkëlqyeme dhe mbrojtësit Mats Hummels që barazoi rezultatin.

Ndërkohë nga Liverpool janë përfshi tre lojtarë, mbrojtësi Dejan Lovren, mesfushori James Milner dhe sulmuesi Divock Origi.

Me tre lojtarë asht edhe Villareal që mposhti Spartën e Pragës 2-1, me Tigueros, Suarez dhe Bakambu.

 

formacioniii