Liga e Kombeve: Kosova në Grupin D, Shqipnia kundër Serbisë

Fituesit e grupeve kanë m’u kualifikue direkt në Kampionatin Europian 2020.

Kosova gjendet në Grupin C të Ligës së Kombeve, kurse Shqipnia do të ndeshet në nji grup me Serbinë, atë D.

Fituesit e grupeve kanë m’u kualifikue direkt në Kampionatin Europian 2020.

Edicioni i Ligës së Kombeve ka me fillue në Shtatorin e vitit të ardhshëm.

Grupi A: Gjermania, Portugalia, Belgjika, Spanja, Zvicra, Franca, Anglia, Italia, Polonia, Kroacia, Islanda dhe Uellsi.

Grupi B: Rusia, Irlanda e Veriut, Sllovakia, Suedia, Holanda, Ukraina, Bosnja e Hercegovina, Austria, Turqia, Irlanda, Hungaria dhe Danimarka.

Grupi C: Sllovenia, Shqipëria, Mali i Zi, Serbia, Socia, Republika çeke, Greqia, Bullgaria, Izraeli, Norvegjia, Qipro, Finlanda, Estonia dhe Azerbajxhani.

Grupi D: Lituania, Bjellorusia, Gjeorgjia, Armenia, Maqedonia, Ishujt Faro, Luksemburgu, Letonia, Moldavia, Kazakistani, Lihtenshtajni, Andorra, Malta, Kosova, San Marino dhe Gjibraltari.

Shperndaje në: