Lista e Francës, ka befasi!

Franca, qe asht edhe vend organizator i Euro 2016, ka zyrtarizue listen perfundimtare te ekipit.

Ne liste asht shtue mbrojtesi i Sevilla’s, Adil Rami qe ka zavendesue te lenduemin Varane, transmeton Rrokum.TV.

Ndersa, jashte listes jane emna te njohun si: Hatem Ben Arfa, Karim Benzema, Lacazzete apo Kevin Gameiro.

3 portierët e përzgjedhun nga trajneri Didier Deschamps janë: Lloris, Costil dhe Mandanda.

Në mbrojtje jane: Evra, Koscielny, Mangala e Sagna pa harrue edhe Digne, Jallet, Umtitti e Rami.

Janë 6 emnat e përzgjedhun në mesfushë: Paul Pogba, Cabaye, Kante, Matuidi, Lassana Diarra e Moussa Sissoko.

Sulmi: Griezmann, Giroud, Payet, Martial, Gignac e Coman./Rrokum.TV

Shperndaje në: