Lista e gollashënuesve ma të mirë n’Europian

Kur janë luejtë nji pjesë e mirë e ndeshjeve në këtë fazë të Europianit, janë shënue dhe shume golla. Por, ende nuk ka nji gollashenues që ban diferencëm.

Gareth Bale ka kallxue edhe në Kampionatin Europian se asht nji lojtar me parametra mbi normalen, ku ka shënue 3 golla dhe asht gollashënuesi ma i mirë.

Mbas tij renditen me nga dy golla, Lukaku i Belgjikës, Morata i Spanjës, Payet i Frances dhe Stancu i Rumanisë.

Shperndaje në: