Lista e Italisë për dy ndeshjet e ardhshme

Trajneri i Kombëtares italiane, Giampiero Ventura ka publikue listën e 28 lojtarëve të ftuem për ndeshjet kundër Lihtenshtajnit dhe Gjermanisë.

Kjo asht lista e plotë e të ftuemve:

Portierë: Gianluigi Buffon (Juventus), Gianluigu Donnarumma (Milan), Mattia Perin (Xhenoa);

Mbrojtës: Luca Antoneli (Milan), Andrea Barzagli (Juventus), Leonardo Bonuci (Juventus), Matteo Darmian (Manchester United), Mattia De Sciglio (Milan), Andrea Romagnoli (Milan), Daniele Rugani (Juventus), Davide Zapacosta (Torino);

Mesfushorë: Federico Bernardeschi (Fiorentina), Jacomo Bonaventura (Milan), Antonio Candreva (Inter), Danilo Cataldi (Lazio), Daniele De Rossi (Roma), Claudio Markchiso (Juventus), Marco Parolo (Lazio), Marco Verratti (PSG);

Sulmues: Andrea Belotti (Torino), Eder (Inter), Manolo Gabiadini (Napoli), Çiro Immobile (Lazio), Lorenzo Insigne (Napoli), Leonardo Pavoletti (Xhenoa), Matteo Politano (Sassuolo), Nicola Sansone (Vilareal), Simone Zaza (West Hem).