Lista e Italisë për Euro 2016, befasi!

Edhe Italia ka ba publike listen e pare të lojtarëve që kanë me luejtë në Euro 2016.

Trajneri Antonio Conte doket se i beson ma shumë veteranëve, tue grumbullue disa lojtarë që madje kanë qenë rezerva në ekipet e tyne dhe ka lanë jashtë lojtarë që kanë qenë të rregullt dhe në formë, transmeton Rrokum.TV.

Lista e tij u pasue me debate në mediat italiane, dhe qysh tash ka fillue të shihet me skepticizëm paraqitja e Italisë në Euro 2016.

Lista:

Portierë: Buffon, Marchetti, Sirigu.
Mbrojtës: Astori, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Ogbonna, Rugani.
Anësorë: Bernardeschi, Candreva, Darmian, De Sciglio, El Shaarawy, Zappacosta.
Mesfushorë: Benassi, Bonaventura, DeRossi, Florenzi, Giaccherini, Jorginho, Montolivo, Motta, Parolo, Sturaro.
Sulmues: Eder, Immobile, Insigne, Pellè, Zaza.