Liverpool-AC Milan, përmbledhja e ndeshjes

Liverpooli i Jurgen Klopp ka arritë fitore përballë ekipit të Vincenzo Montellas, Milanit.

Pjesa e parë përfundoi pa golla edhe përkundër rasteve nga të dyja ekipet.

Divock Origi (59′) dhe Roberto Firmino (73′) shënuen për rezultatin përfundimtar të ndeshjes 2:0.

Shperndaje në: