Liverpool i madh, fiton 4-3 dhe kualifikohet n’gjysëfinale

Liverpool ka arritë me e rikthye rezultatin nga 0-2 në 4-3 në nji ndeshje spektakolare. Njiherë u mendue se Dortmund ka me u kualifikue, kur po avansonte 2-0 me gollat e Mkhitaryan e Aubameyang në minutat ‘5, përkatesisht ‘9. Por, në pjesën e dytë skuadra e Klopp u rikthye fuqishëm tu shënue fillimisht në të ’48-ten, transmeton Rrokum.tv Megjithëse, Dortmund prapë shënoi me Reus në minutën 57, Liverpool nuk u dorëzue dhe nisi ciklin e gollave tu shënue me Coutinho ne ’66-ten, masandej me Sakho në ’77 dhe me gollin qe i dha kualifikimin në minutën e fundit të ndeshjes, me autor Lovren.
Liverpool u kualifikue për në gjysëfinale tu e dëshmue nji futboll atraktiv.

Shperndaje në: