Lllapi e Feronikeli dënojnë sulmin ndaj referit (Foto)

Ndeshja ndërmjet Llapit dhe Feronikelit në Superligën e Kosovës në futboll asht ndërpre për shkak të sulmit ndaj referiit anësor, Erduan Baliqi.

Kur po zhvillohej minuta e 63 e ndeshjes, nji tifoz i Llapit ka sulmue anësorin, tue i shkaktue lëndime trupore, kur Feronikeli ishte tue fitue me rezultat prej 0:3.

Ky akt asht dënue nga ekipet e Llapit dhe Feronikelit, të cilat kanë reague përmes llogarive të tyne në Facebook, tue thanë se veprimet e tilla e damtojnë randë futbollin kosovar në pëgjithësi, dhe urojnë që të mos përsëriten ngjarje të tilla.

Ma poshtë mundeni me i lexue reagimet e dy ekipeve:

fero_1476632676-5527195 llapiiii_1476632667-4565332