Lojtarët pretendentë për “Këpucën e Artë” në Euro 2016

Grizman, Bale, Ronaldo, Payet, Pele dhe Mario Gomez janë në nji garë të fortë, se cili prej tyne ka me fitue trofeun e “Këpucës së Artë” në Kampionatin Europian.

Aktualisht Bale dhe Griezman kryesojnë me nga tre golla, aq sa ka edhe Morata, por që asht eleminue me Spanjën.

Nga dy herë kanë shënue Ronaldo, Payet, Gomez, Pele, Lukaku etj.