Lojtari i Rangers rrezikon suspendimin përgjithmonë nga futbolli

Mesfushori i ekipit skocez Rangers Joey Barton rrezikon të suspendohet përjetësisht nga çdo aktivitet i futbollit.

Kjo, për arsye se, ai akuzohet se ka marrë pjesë në manipulimin e rreth 44 ndeshjeve.

Procesi i verifikimit të kësaj ka fillue dhe nëse futbollisti shpallet fajtor, rrezikon të suspendohet.

 

Shperndaje në: