Ma n’fund publikohet lista e Shqipnisë për Euro 2016, befasi e minutës së fundit!

Trajneri i kombëtares së Shqipnisë ka publikue listën përfundimtare të futbollistëve që kanë me luejtë në Francë, Euro 2016.

Trajneri italian ka përzgjedhë 23 lojtarët nga 27 që kishte në dispozicion, por nuk ka kalue pa pasë befasi, transmeton Rrokum.TV.

Asht lanë jashtë talenti kosovar Milot Rashica, që nuk asht mendue ma parë se mundet me ndodhë kjo. Përveç Rashices, në Francë s’kanë me shkue as Shala, Rrahmani dhe Gjemshiti. /Rrokum.TV

Lista:

Portierë:

-Etrit Berisha

-Alban Hoxha

-Orges Shehi

Mbrojtës:

-Arlind Ajeti

-Naser Aliji

-Frederik Shala

-Mergim Mavraj

-Lorik Cana

-Elseid Hysaj

-Ansi Agolli

Mesfushorë:

-Ledian Memushaj

-Ergys Kace

-Andi Lila

-Migjen Basha

-Odise Roshi

-Ermir Lenjani

-Burim Kukeli

-Taulant Xhaka

-Amir Abrashi

Sulmues:

-Bekim Balaj

-Sokol Cikalleshi

-Armando Sadiku

-Shkëlzen Gashi

Shperndaje në: