Madhështia e “San Siro”, qe qysh doket nga droni

Përgaditjet po vazhdojnë në stadiumin “San Siro” të Milanos, ku ka me u luejtë finalja e Champions League mes Real Madrid dhe Atletico Madrid.

Në këto pamje spektakolare të kapuna nga droni, shfaqet madhështia e stadiumit në fjalë.

Stadiumi “San Siro” asht nji ndër ma të bukurit dhe ma të mëdhajtë në Itali, me nji kapacitet prej 81 mijë ulsesh.

Në këtë stadium i zhvillojnë ndeshjet e tyne ekipet e qytetit të Milanos, A.C. Milan dhe Inter.

Shperndaje në: