Manchester United fiton ndaj Arsenalit 3 me 2

Sot u zhvillue ndeshja mes Manchester United dhe Arsenait në Old Trafford, ku fitoi ekipi vendas me rezultat 3 -2.

Edhe mesfushori shqiptar Adnan Januzaj lujeti në këtë ndeshje nga minuta e 80’t.

Nga kjo fitore MU renditet në vend të pestë me 44 pikë, 7 ma pak se Arsenali, që asht i treti në tabelë.