Marre, çka ka ba FIFA me Shaqirin (video)

FIFA tashma ka publikue listën e ngushtë për çmimin ‘Puskas 2016’.

Çmimi ‘Puskas’ jepet për gollin ma të mirë të shënuem gjatë nji viti.

Në listën e ngushtë të publikueme sot nga FIFA, mungon golli i bukur i Xherdan Shaqirit, i shënuem në ndeshjen e Kampionatit Europian mes Polonisë dhe Zvicrës.