Me fanellat e këtyne ekipeve s’duhet me shkue në asnji mënyrë n’Irak, ISIS jep këtë denim!

Ndoshta kurrë nuk ju ka shkue ndërmend, por nëse shkoni në Irak keni me i pasë disa kufizime sa i përket futbollit.

“Corriere dello Sport” raporton se në provincën e Al Furat në Irak nuk mund të veshësh fanellat e disa ekipeve të njohuna europiane apo kombëtare mbasi janë të ndalueme nga ISIS.

Simbas tabloidit britanik “Mirror”, këtë radhë, ISIS ka ba të ditun se ndalon në mënyrë kategorike që të vishen fanellat e ekipeve përfaqësuese apo ekipeve që janë të markave Nike dhe Adidas. Për ata që e thejnë këtë rregull, dënimi asht 80 goditje me kamxhik.

Nga fanella me peshë të randa si Milan, Manchester United e deri te Chelsea, ma nalt keni dhe listën e plotë të këtyne ekipeve të cilët shihen si “armiqë” në Irak.

carlos-bacca-650x358

ronaldo

messi

Manchester United v Sheffield United - FA Cup Third Round