Media italiane: Shqipnia kushton sa gjysa e Pogba’s

Në gazetën italiane “Gazzetta Dello Sport” i asht kushtue nji artikull kombëtares shqiptare të futbollit, veçanarisht vlerës monetare të lojtarëve kuqezij.

Media në fjalë shkruen se, kombëtarja e De Biasi’t vlen 44.2 milionë euro dhe ka me u përballë me nji ekip si Franca, ku vetëm ylli i Juventus’it Paull Pogba vlen dyfishin e kësaj shume.

Vlera e lojtarëve të kombëtares simbas “Gazzetta Dello Sport”:

Portier

Etrit Berisha 4mln €

Mbrojtës

Elseid Hysaj 9 mln €
Lorik Cana 1 mln €
Mërgim Mavraj 1.6 mln €
Ansi Agolli 300 mijë €
Frederic Veseli 800 mijë €
Arlind Ajeti 1 mln €
Berat Gjimshiti 1 mln €
Naser Aliji 700 mijë €

Mesfushorë

Burim Kukeli 500 mijë €
Taulant Xhaka 4 mln €
Ledian Memushaj 1.4 mln €
Amir Abrashi 2.25 mln €
Migjen Basha 800 mijë €
Ergys Kaçe 3 mln €
Andi Lila 700 mijë €
Ermir Lenjani 1 mln €

Sulmues

Shkëlzen Gashi 2.75 mln €
Odise Roshi 450 mijë €
Milot Rashica 2 mln €
Sokol Cikalleshi 2.3 mln €
Armando Sadiku 750 mijë €
Bekim Balaj 2 mln €
Rei Manaj 1 mln €

Shperndaje në: