Mediumi kroat: Kosovës po i bashkohet edhe lojtari i ekipit legjendar

Përfaqësuesja e Kosovës këto ditë jo rrallë herë ka qenë lajm kryesor në mediet kroate, në prag të përballjes së 6 Tetorit që zhvillohet në ‘Loro Boroçi’.

‘Index.hr’ ka raportue për dëshirën që ka shprehë sulmuesi Atdhe Nuhiu, për me ju bashkue Kosovës.

“Për Kosovën ka me luejt edhe lojtari i ekipit legjendar anglez”, shkruen Index.hr.

E tana kjo për Nuhiun, që paraqitet te Sheffield Wednesdey, dhe që ka heqë dorë nga Austria për me ju bashkue Kosovës.

tttetetete

Shperndaje në: