Mesfushori i Italisë vendos nji super rekord në Europian

Italia

Mesfushori Italian Emanuele Giacherini ka vendosë nji rekord në ndeshjen Itali-Spanjë, e fitueme me rezultatin 2-0 nga axurrët.

Giacherini, ishte futbollisti që vrapoi ma shumë gjatë ndeshjes Italisë dhe Spanjës. Përgjatë 90 minutave lojë, ai ka vrapue 12.97 kilometra.

Kështu, Giacherini bahet futbollisti që ka vrapue ma së shumti gjatë 90 minutave në këtë Europian.

emanuele-1

Shperndaje në: