Mësohet kundërshtarja e radhës e Majlinda Kelmendit dhe ora e takimit gjysëfinal

Majlinda Kelmendi ka sigurue kalimin në gjysëfinale të Lojnave Olimpike, ndërsa kundërshtarja e radhës në fazën gjysëfinale ka me qenë xhudistja japoneze, Misato Nakamura.

Kampionia e botës në xhudo, ka me u përballë në gjysëfinale të Lojnave Olimpike me xhudisten Misato Nakamura, e cila eliminoi në çerekfinale Natalia Kuziutina.

Simbas faqes zyrtare të Lojnave Olimpike ‘Rio 2016’, Majlinda Kelmendi ka me u përballë me Nakamuran në orën 21:05.