Messi konfirmon: Ky asht vendimi për Argjentinën

Lionel Messi konfirmon nëpërmjet nji komunikate se ka me u rikthye në Kombëtare.

E due shumë vendin tim dhe fanellën e Argjentinës. Shoh që në futbollin argjentinas ka shumë probleme dhe nuk due me krijue edhe nji të ri. Ka shumë gjana për me i rregullue, por unë preferoj me ba nga mbrenda dhe jo tue kritikue nga jashtë”, thotë Messi.

Kapiteni komenton edhe momentin kur deklaroi se ka u tërheqë:

Në mendje më kaluen shumë gjana ditën e finales dhe seriozisht mendova të tërhiqesha, por e due shumë vendin tim dhe fanellën e Kombëtares” e mbyll Messi.

Shperndaje në: