Messi shënon hat-trick radhazi, por keni me u befasue kush e ka ba i pari këtë

Me tre gollat e tij ndaj Manchester Cityt dhe Celticut, Lionel Messi asht futë në historinë e Ligës së Kampionëve.

Argjentinasi asht ba lojtari i dytë në histori të kësaj gare që shënon hat-trick në dy ndeshje radhazi.

Këtë ma parë e kishte ba vetëm lojtari i Milanit, Luiz Adriano me Shakhtarin.

MILAN, ITALY - OCTOBER 25: Luiz Adriano of AC Milan celebrates after scoring the second goal during the Serie A match between AC Milan and US Sassuolo Calcio at Stadio Giuseppe Meazza on October 25, 2015 in Milan, Italy. (Photo by Claudio Villa/Getty Images)