Video: Milan blen talentin uruguajan të Boca Juniors

Rodrigo Bentancur 19 vjeçar, uruguajan i Boca Juniors, asht lojtar i ri i Milanit, ashtu sic shkruen sot para pak minutash Gazzetta Dello Sport n’Itali, transmeton Rrokum.TV.

Gjate nates se mbramshme ishin kontaktet e para mes dy ekipeve dhe doket se marreveshja u kry shpejt. Thuhet se, Boca Juniors e ka vlersue lojtarin 15 milione euro.

Shperndaje në: