Milan-Juventus, kjo asht shuma e pareve që ka me fitue ekipi kuqezi

Të Shtunën krejt vëmendja e sportdashësve në Itali, ka me qenë në ‘San Siro’.

Aty tue fillue në orën 20:45, takohen dy ekipet ma të mëdha italiane, Milan dhe Juventus.

Mediat në Itali, nji ditë para ndeshjes raportojnë se në ‘San Siro’ kanë me qenë 76 mijë spektatorë.

Nga shitjet e biletave, Milan ka me fitue hiq ma pak se 3.55 milionë euro.

Shperndaje në: