Milan’i e ‘shkatërroi’ Shkendijën në ndeshjen e parë, shihni gollat (video)

Milan’i e ka shkatërrue Shkëndijën, në ndeshjen e parë të “play-off”’it për Ligën e Europës.

Italianët e kanë mposht skuadrën nga Tetova me rezultat tenistik, 6:0.

Golat për Milan’in në këtë ndeshje i shenuen Andre Silva (2), Ricardo Montolivo (2), Fabio Borini dhe Luca Antonelli.

Në këtë mënyrë, skuadra shqiptare zhgënjeu tifozët e shumtë kuqezi, që e pritnin me padurim këtë ndeshje.

Gjithsesi, futbollistët shqitparë në fushë nuk ishin vetëm, mbasi që Ballistët krijuen atmosferë fantastike në tribuna.