Miliarderi amerikan blen ekipin e njohun europian

Miliarderi amerikan Frank Mc-Court, ish-pronar i ekipit të basketbollit të Los Angeles Dodgers, ka ble ekipin e Olimpic Marseille nga pronarja Margarita Louis-Dreyfus.

“Transaksionet kanë me përfundue mbrenda disa javësh”, deklaroi Frank Mc-Court gjate nji konference shtypi në Komunën e Marseille.

“Asht nji ditë e veçante për mue dhe për familjen time”, theksoi Mc-Court, tue konfirmue blemjen “e ekipit ma të mire në Francë dhe nji nga ma të mirët ne botë”.