Momenti historik po afrohet

Sonte Kosova ban debutimin historik ne arenen ndekrombetare te futbollit, tue luejt takimin e pare per fazen kualifikuese per Botnorin 2018.

Ne 20:45 ‘Dardanët’ zhvillojne takimin kunder Finalndes, ndersa dyert e stadiumit ku ka me u luejt kjo ndeshje tashma jane hape dhe po bahen pregaditjet perfundimtare para nisjes se lojes, raporton Rrokum.TV.

Ketij momenti historik i praprine lajmi fantastik qe sot FIFA ua lejoi te gjithe lojtareve qe kishin ba kerkese me luejt per Kosoven qe me zbrite sonte ne fushen e gjelbert.

Shperndaje në: