Morata u ble nga Reali, por po largohet

Alvaro Morata u rikthye në Real Madrid, por ka me u largue menjiherë në Santiago Bernabeu.

Sulmuesi spanjoll ka ba që me u interesue nga ekipe të ndryshme europiane si Chelsea e Arsenal.

Por, ai preferon me luejtë në Ligën e Kampionëve dhe ky fakt favorizon “Gunners”, shkruen “Daily Mirror”.

Transferimi i tij mundet me kushtue deri në 65 milionë funte.

Shperndaje në: