Murray fiton Mastersin e Parisit, del i pari

Tennis - Paris Masters tennis tournament men's singles final - Andy Murray of Britain v John Isner of the U.S. - Paris, France - 6/11/2016 - Andy Murray poses for pictures after winning. REUTERS/Gonzalo Fuentes

Andy Murray ka festuar ngritjen në pozitën numër nji në renditjen botnore, me nji fitore me 2:1 në sete (6:3, 6:7 dhe 6:4) ndaj amerikanit John Isner në finale të turneut Masters të Parisit në tenis.

Për të ishte triumfi i parë në Mastersin e Parisit dhe turneu i tetë i fituem këtë sezon, raporton Reuters

Britaniku, që ka me tejkalueNovak Đokovićnë krye të renditjes botnore të ATP’s kur të publikohet lista të Hanën, i mbijetoi shumë aseve të amerikanit Isner për me fitue turneun e 14’t Masters në karrierë.

 

Tennis - Paris Masters tennis tournament men's singles final -  Andy Murray of Britain v John Isner of the U.S. - Paris, France - 6/11/2016 - Murray reacts at the end of the match. REUTERS/Gonzalo Fuentes

Shperndaje në: