Murray ja ‘terron’ Djokovic’it

Britaniku Andy Murray ka fitue ne finale te ATP World Tour tue mposhte tenistin serb Novak Djokovic.

Murray e ka mujt ne dy sete serbin me rezultat 6-3, 6-4, ne O2 Arena te Londres, transmeton Rrokum.TV.

29 vjecari ka thane se ndjehet i lumtun me kete titull dhe me faktin se po e permbyll vitin si i pari ne listen e tenisteve ma te mire ne bote.

 

Shperndaje në: