Mustafi ishte afër Shqipnisë, qe pse refuzoi!

Midis shumë emnave që janë lakue për me qenë pjesë e Kombëtares së Shqipnisë asht edhe Shkodran Mustafi, autori i gollit të parë të Gjermanisë në Francë 2016 ndaj Ukrainës.

Kryetari i FSHF’s, Armand Duka ka zbulue se Mustafi asht kallxue i gatshëm në njivmoment, por u tërhoq mbas përfshimjes me Gjermaninë në Botnor.

“Po asht e vërtetë. Mustafi i ka thanë De Biasit që nëse nuk shkon në Botnor ka me ardhë me luejtë te Shqipnia. Por, ai shkoi dhe nuk erdhi te na”

Shperndaje në: