Ndeshja e parë e Euro 2016, formacionet zyrtare Francë-Rumani

Ne oren 21:00 nis Europiani zyrtarisht me ndeshjen ndermjet Frances dhe Rumanise.

Gati 1 ore para nisjes se kesaj sfide, jane ba publike formacionet zyrtare te dy ekipeve, transmeton Rrokum.TV.

Franca: Lloris, Sagna, Koscielny, Rami, Evra, Kanté, Matuidi, Pogba, Griezmann, Payet, Giroud.

Rumania: Tatarusanu, Sapunaru, Grigore, Chiriches, Rat, Hoban, Pintilii, Stanciu, Popa, Stancu, Andone

Formacionet-620x348

Shperndaje në: