Ndeshje derbi si në këtë fundjavë, nuk mbahet mend që ka pasë

E Shtunja dhe e Diellja ka me sjelle perballje te forta si asnjihere ma pare.

Ne krejt ligat elitare europiane ka me pase ndeshje derbi qe kane me na dhuru emocione te medha, shkruen Rrokum.TV.

Te Shtunen ne 13:30 luhet ndeshja e madhe ne Premier League, ne mes te Manchester United dhe Arsenal.

Ne ate dite, ne oren 18:30 vjen perballja klasike gjermane Borussia Dortmund-Bayern Munchen.

Ndersa, po te Shtunen, ne oren 20:45 luhet ndeshja derbi e qytetit te Madridit, ndermjet Atletico Madrid dhe Real Madrid.

Te Diellen, luhet derbi ma i madh lokal ne bote ndermjet Milan dhe Inter, per me permbylle keshtu nji fundjave te pasun me futboll cilesor./ Rrokum.TV

Shperndaje në: