Ndeshje e ‘çmendun’, Çekia merr barazim të artë

Ndeshja Çeki-Kroaci ishte edhe ma interesante se sa qe asht prite.

U dok se Kroacia kishte me fitue lehtesisht, mbasi qe ishte tue fitue 2-0, por çekët nuk u dorëzuen dhe ja kanë arritë me barazue rezultatin në minutën e fundit me anë të nji penalltie.

Ne minutata e funit u pezullue per oak minuta ndeshja, per shkak se tifozet kroate hedhen materiale piroteknike ne fushe.