Ndeshje interesante sot në Europian

Dita e sotme e Europianit ka ne program tri ndeshje, te cilat kane me qene interesante.

Ne oren 15:00, luhet ndeshja Spanjë-Çeki, ku Spanja asht favorite, por Çekia nuk ka ekip per me nenvlersue.

Ne oren 18:00 asht ndeshja Irlande-Suedi, ku te dy ekipet kane me u mundue me fitue per me pase ma te lehte kualifikimin, pasiqe ndeshjet tjera i kane ma te veshtira, transmeton Rrokum.TV.

Ne oren 21:00 asht ndeshja ma interesante. Belgjika dhe Italia kane me u perballe qysh ne ndeshjen e pare mes vete, ku humbja per njanin ekip mundet me qene me pasoja ne vazhdim. /Rrokum.TV