Në këtë datë luhet ndeshja e Superkupës së Italisë

Ndeshja e Superkupes se Italise ne mes te Juventusit dhe Milanit ka me u luejt me 23 Dhetor.

Keshtu u ba e ditun dje gjate nji njoftimi nga Federata e Futbollit te Katarit.

Superkupa nes mes te dy ekipeve ma te medha ne Itali luhet ne Doha te Katarit.