Në këtë stadium sot Kosova ban debutimin historik

‘Turku Stadium’ ka me qenë nikoqir i ndeshjes Finlandë – Kosovë.

Në këtë stadium, Përfaqësuesja e Kosovës ka me ba historinë, tue debutue në kualifikimet për Kampionatin Botnor.

Ndeshja mes Finlandës dhe Kosovës, e cila luhet sot, fillon në orën 20:45, në stadiumin e vogël, por shumë të bukur, ‘Turku Stadium’, i cili ka kapacitet 9372 ulëseve.

765077_w2

Shperndaje në: