Neymar-PSG, konfirmohet gjithçka

Përfaqësuesi i Neymarit, Wagner Ribeiro, ka konfimue se Paris SG ka me pague lauzolën e lirimit nga kontrata me Barcelonën, prej 222 milionë eurosh, me shpresën që marrëveshja të finalizohet këtë javë.

MBas vizitës së djeshme të lojtarit në ekip dhe largimit nga stërvitja, ekipi i Barcelonës ka nxjerrë nji komunikatë për shtyp, ku sqaron gjithçka.

Neymar ka me shkue në Paris së shpejti për me finalizue transferimin rekord në ekipin e Unai Emery.