Pellegrini, akuza ndaj Guardiolas

Manuel Pellegrini beson se njoftimi i Pep Guardiolës si trajneri i ri i Manchester Cityt në mënyrë efektive i kushtoi atyne titullin e Premier League. “Natyrisht për arsye të ndryshme kemi humb ndeshje të randësishme në fror, kundër Leicester dhe Tottenham, dy ndeshje të cilat nuk na lejojnë të jemi t’përfshimë në luftën për titull”.
“Në fillim të frorit ishte nji lajm në lidhje me ndryshimin e trajnerit, për lojtarët që nuk do t’vazhdojnë këtu sezonin e ardhshëm, për shumë gjanaa që i ‘morën’ mendjet e të gjithë lojtarëve”, potencoi Pellegrini.